Lodge officers

2020 – 2021

Worshipful Master – WB Mitchell Kern
Senior Warden – Mason Lumpkins
Junior Warden – Jacob Hampton
Treasurer – WB Dale Ahle
Secretary – WB Dylan DePrenger
Senior Deacon – Brandon Bines
Junior Deacon – WB Kevin Hampton
Senior Steward – NA
Junior Steward – NA
Marshal – NA
Chaplain – WB Bernell Raye
Tiler – WB Stephen Raye

Masonic Homes Representative – Mason Lumpkins
Children’s Foundation Representative – Brandon Bines
Education Officer – Kevin Hampton

2019 – 2020

Worshipful Master – Dale Ahle
Senior Warden – WB Mitchell Kern
Junior Warden – WB Kevin Hampton
Treasurer – RWB Patrick McGuire
Secretary – WB Dylan DePrenger
Senior Deacon – Mason Lumpkins
Junior Deacon – Brandon Bines
Senior Steward – Jesse Chisam
Junior Steward – Zachary Brammer
Marshal – Zachary Lee Williams
Chaplain – WB Bernell Raye
Tiler – WB Stephen Raye

Masonic Homes Representative – Mason Lumpkins
Children’s Foundation Representative – Brandon Bines
Education Officer – Kevin Hampton

2018 – 2019

Worshipful Master – James Neal
Senior Warden – Dale Ahle
Junior Warden – Mitchell Kerns
Treasurer – Patrick Mc Guire
Secretary – Dylan DePrenger
Senior Deacon – Kevin Hampton
Junior Deacon – Stephen Raye
Senior Steward – NA
Junior Steward – Zach Williams
Chaplain – Bernell Raye
Marshal – Mason Lumpkins
Tiler – Thomas Patterson

Masonic Homes Representative – NA
Children’s Foundation Representative – NA
Education Officer – NA

2017 – 2018

Worshipful Master – Thomas Patterson
Senior Warden – James Neal
Junior Warden – Dale Ahle
Treasurer – Patrick Mc Guire
Secretary – Dylan DePrenger
Senior Deacon – Kevin Hampton
Junior Deacon – Stephen Raye
Senior Steward – Jacob Hampton
Junior Steward – Zach Williams
Chaplain – Michael Botts
Marshal – Larry Fish
Tiler – Bernell Raye

Masonic Homes Representative – NA
Children’s Foundation Representative – NA
Education Officer – NA

2016 – 2017

Worshipful Master – Don Frazier
Senior Warden – Tom Patterson
Junior Warden – Jim Neal
Treasurer – Patrick McGuire
Secretary – Dylan A. DePrenger
Chaplain – Chris McBride
Marshal – Larry Fish
Senior Deacon – Jeff Chisam
Junior Deacon – Brett Laffey
Senior Steward – Kris Shaw
Junior Steward – Jacob Hampton
Tiler – Bernell Raye

Masonic Home Representative
——-

Lodge Education Officer
Patrick West
Dale Ahle

Children’s Foundation Representative
——–

2015 – 2016

Worshipful Master – Chris McBride
Senior Warden – Dale Ahle
Junior Warden – Tom Patterson
Treasurer – Patrick McGuire
Secretary – Dylan A. DePrenger
Chaplain – Patrick West
Marshal – Aryk Sandridge
Senior Deacon – Steve Baldwin
Junior Deacon – Chad Downs
Senior Steward – Brett Laffey
Junior Steward – Michael Botts
Tiler – Mike Lockwood

Masonic Home Representative
Donald E. Gilkerson

Lodge Education Officer
Patrick West

Children’s Foundation Representative
Donald E. Gilkerson

2014 – 2015

Worshipful Master – Patrick McGuire
Senior Warden – Dale Ahle
Junior Warden – Chris McBride
Treasurer – Patrick West
Secretary – Dylan A. DePrenger
Chaplain – Michael Botts
Marshal – Jeff Chisam
Senior Deacon – Tom Patterson
Junior Deacon – Steve Baldwin
Senior Steward – Brett Laffey
Junior Steward – Chad Downs
Tiler – Aryk Neilson Sandridge

Masonic Home Representative
Donald E. Gilkerson
Mervin Brown

Lodge Education Officer
Christopher P. McBride

Children’s Foundation Representative
Donald E. Gilkerson
Michael Botts
Dallas Gaddis

2013 – 2014

Worshipful Master – Patrick West
Senior Warden – Loran D. Frazier
Junior Warden – Dale Ahle
Treasurer – Patrick McGuire
Secretary – Dylan A. DePrenger
Chaplain – Mike Lockwood
Marshal – Aryk Neilson Sandridge
Senior Deacon – Christopher P. McBride
Junior Deacon – Thomas A. Patterson
Senior Steward – Steven Baldwin
Junior Steward – David Lehman
Tiler – Lewis R. Ingerson

Masonic Home Representative – Donald E. Gilkerson
Lodge Education Officer – Christopher P. McBride
Childrens Foundation Representative – Donald E. Gilkerson


2012 – 2013

Worshipful Master: Dylan A. DePrenger
Senior Warden: Patrick West
Junior Warden: Loran D. Frazier
Treasurer: Aryk N. Sandridge
Secretary: Kevin L. Hampton
Chaplain: Stephen B. Raye
Marshal: Chad Downs
Senior Deacon: Dale Ahle
Junior Deacon: Christopher P. McBride
Senior Steward : Thomas A. Patterson
Junior Steward: Adam L. Schwartz
Tiler: Lewis R. Ingerson

 

2011 – 2012

Worshipful Master: Stephen B. Raye
Senior Warden: Dylan A. DePrenger
Junior Warden: Patrick West
Treasurer: James M. Neal
Secretary: Patrick McGuire
Chaplain: Bernell C. Raye
Marshal: Adam L. Schwartz
Senior Deacon: Loran D. Frazier
Junior Deacon: Dale Ahle
Senior Steward : Christopher P. McBride
Junior Steward: Thomas A. Patterson
Tiler: Kevin L. Hampton
 

2010 – 2011

Worshipful Master: Bernell C. Raye
Senior Warden: Stephen B. Raye
Junior Warden: Dylan A. DePrenger
Treasurer: James M. Neal
Secretary: Patrick McGuire
Chaplain: Kevin L. Hampton
Marshal: Loran D. Frazier
Senior Deacon: Patrick West
Junior Deacon: Raymond R. Kurian
Senior Steward : Dale Ahle
Junior Steward: Christopher P. McBride
Tiler: Lewis R. Ingerson
 

2009 – 2010

Worshipful Master: Kevin L. Hampton
Senior Warden: Bernell C. Raye
Junior Warden: Stephen B. Raye
Treasurer: James M. Neal
Secretary: Patrick McGuire
Chaplain: Donald E. Gilkerson
Marshal: Loran D. Frazier
Senior Deacon: Dylan A. DePrenger
Junior Deacon: Raymond R. Kurian
Senior Steward : Patrick West
Junior Steward: F. Wayne Dugan
Tiler: Donald H. Fisher